Měření radioaktivity zásilek z Japonska

Dovolte nám informovat Vás o nejnovějších postupech při kontrole radioaktivity zásilek z Japonska.

V případě potřeby mohou naši japonští kolegové pomoci vysvětlit Vašim dodavatelům všechny náležitosti spojené s odesláním zásilky z Japonska.  

Možná je Vám známo, že 12. dubna připlula do přístavu v Hamburku první loď (MOL Majesty) vypravená z Japonska po nehodě v jaderné elektrárně Fukušima. Počínaje tímto datem byly zahájeny některé bezpečnostní procesy. Kontrola přítomnosti radioaktivity bude provedena v prvním evropském přístavu naplutí, tj. většinou v Rotterdamu. Na terminálech v Hamburku se pak mohou kontrolovat na přítomnost záření jednotlivé kontejnery.  

Od uvedeného data se bude uplatňovat následující postup pro všechny kontejnery s nákladem pocházejícím z Japonska, bez ohledu na povahu nákladu a způsob dopravy:

  • měření radioaktivity na CPA (Container X-Ray Check Institute) na celním úřadě Hamburk Waltershof
  • toto opatření se týká všech druhů přeprav (železniční i kamionové)
  • všechny kamiony s naloženými kontejnery musí projet CPA před opuštěním přístavu
  • všechny kontejnery určené k přepravě po železnici musí být před nakládkou na vagony dopraveny ke kontrole přístavními tahači do CPA

Musíme Vás bohužel upozornit, že provádění kontroly zabere určitou dobu a může se projevit na zpoždění dodávek. Kromě toho mohou být ohroženy odjezdové časy pravidelnými vlakovými spoji do ČR. Převoz kontejnerů ke kontrole může být rovněž zpoplatněn.

Výše uvedený postup bude uplatňován minimálně po dobu 4 týdnů, ale může být v závislosti na vývoji situace prodloužen.


českyCZ anglickyEN
© 2023 NIPPON EXPRESS | Designed by EURO-AGENCY | Developed by ViaAurea s.r.o.