Ukončení stávky přístavních pracovníků na západním pobřeží Spojených států

Vážení zákazníci,

 

dne 20. dubna 2015 po dlouhých devíti měsících vyjednávání mezi PacificMaritime Association (PMA) and the International Longshore and Warehouse Union (ILWU), tedy organizací sdružující přístavní pracovníky na západním pobřeží Spojených státu a odborovou organizací pro tyto přístavy, vydaly PMA a ILWU společné prohlášení o uzavření dočasné dohody o novém pětiletém kontraktu zahrnujícím pracovníky všech 29 přístavů na západním pobřeží.

 

Dočasná dohoda musí být ratifikována oběma stranami a vyjednávání o ratifikaci začalo v březnu tohoto roku. Vydáním společného prohlášení však byla ukončena dlouhotrvající stávka pracovníků přístavů, která výrazným způsobem ovlivňovala pohyb zboží do a ze Spojených států, a provoz všech přístavů na západním pobřeží byl obnoven do standardních podmínek.

 

Očekávají se ovšem potíže a zpoždění pro zboží i lodi po následujích několik měsíců a to díky velkému objemu neodbaveného zboží. Dle odhadu pracovníků přístavu a přístavů samotných toto přechodné období, kdy se dají očekávat další, naštěstí již menší zpoždění, bude trvat přibližně dva až tři měsíce.

 

Rádi bychom Vás tedy požádali o trpělivost a pochopení k zásilkám směřujícím do či z Spojených států.


českyCZ anglickyEN
© 2024 NIPPON EXPRESS | Designed by EURO-AGENCY | Developed by ViaAurea s.r.o.